TURNIEJ " I TY MOŻESZ ZOSTAĆ RATOWNIKIEM"
Dodane przez Podinspektor dnia Kwietnia 29 2009 08:22:58
Głównym założeniem konkursu „I ty możesz zostać ratownikiem”, jest propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej pierwszej pomocy przedmedycznej. Tegoroczne eliminacje międzygminne odbyły się 28 kwietnia 2009 roku w Jaszczurowej.Do konkursu z naszej gminy przystąpiły dwie czteroosobowe drużyny z Gimnazjum w Brzeźnicy i Gimnazjum w Łączanach. Młodzież rozpoczęła od napisania testu a następnie odbyła się częśćRozszerzona zawartość newsa
Głównym założeniem konkursu „I ty możesz zostać ratownikiem”, jest propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej pierwszej pomocy przedmedycznej. Tegoroczne eliminacje międzygminne odbyły się 28 kwietnia 2009 roku w Jaszczurowej.
Do konkursu z naszej gminy przystąpiły dwie czteroosobowe drużyny z Gimnazjum w Brzeźnicy i Gimnazjum w Łączanach. Młodzież rozpoczęła od napisania testu a następnie odbyła się część praktyczna. Polegała ona symulacji udzielania pierwszej pomocy w różnych przypadkach. Umiejętności gimnazjalistów oceniali Ratownicy Medyczni Pogotowia Ratunkowego, Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji.


W klasyfikacji ogólnej drużyna z Brzeźnicy w składzie:

Alicja Babska

Kinga Kozik

Joanna Medoń

Dawid Żurek


zdobyła II miejsce kwalifikując się tym samym do finału powiatowego.
Przypomnijmy że Gimnazjum w Brzeźnicy już dwukrotnie zdobywało pierwsze miejsce w finale.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Już niedługo więcej zdjęć w galerii.

J.Sz.